Hoppa till sidans innehåll

Klubbrekord åldersklasser Herrar/Pojkar


 
Klass A (15 år och äldre) Namn Tid Var/När
50 bröst Edvin Persson (-99) 31.03 2016-10-16 Örebro
100 bröst Edvin Persson (-99) 1:09.47 2016-10-23 Falun
200 bröst Per Hellberg (-64) 2:35.09 1981
50 fritt Edvin Persson (-99) 24.40 2016-10-15 Örebro
100 fritt Edvin Persson (-99) 54.21 2016-10-15 Örebro
200 fritt Edvin Persson (-99) 2:00.10 2016-10-16 Örebro
400 fritt Mats Ansell (-67) 4:23.40 1982
800 fritt Mats Ansell (-67) 9:11.16 1984
1500 fritt Mats Ansell (-67) 17.12.60 1984
50 rygg Lukas Hill (-99) 28.79 2017-10-15 Västerås
100 rygg Lukas Hill (-99) 1:01.91 2017-10-15 Västerås
200 rygg Lukas Hill (-99) 2:13.44 2017-10-14 Västerås
50 fjäril Daniel Höijer (-75) 25.91 1991
100 fjäril Edvin Persson (-99) 57.66 2016-10-15 Örebro
200 fjäril Daniel Höijer (-75) 2:12.55 1991
100 medley Edvin Persson (-99) 1:01.72 2016-09-17 Örebro
200 medley Mats Ansell (-67) 2:17.20 1985
400 medley Mats Ansell (-67) 4:50.60 1985

 

Klass B (13-14 år) Namn Tid Var/När
50 bröst Elias Persson (-02) 31.71 2016-10-16 Örebro
100 bröst Elias Persson (-02) 1:09.71 2016-09-17 Örebro
200 bröst Elias Persson (-02) 2:33.13 2016-11-13 Eskilstuna
50 fritt Elias Persson (-02) 27.25 2016-09-10 Borlänge
100 fritt Elias Persson (-02) 59.97 2016-10-22 Falun
200 fritt Elias Persson (-02) 2:12.25 2016-11-12 Eskilstuna
400 fritt Joacim Cans (-70) 4:36.00 1984
800 fritt Joacim Cans (-70) 9:32.60 1984
1500 fritt Elias Persson (-02) 19:31.84

2016-10-22 Falun

50 rygg Elias Persson (-02) 31.26 2016-10-16 Örebro
100 rygg Elias Persson (-02) 1:08.37 2016-09-18 Örebro
200 rygg Jonas Hedlund (-71) 2:28.40 1985
50 fjäril Elias Persson (-02) 28.40 2016-10-15 Örebro
100 fjäril Elias Persson (-02) 1:03.11 2016-12-03 Jönköping
200 fjäril Joacim Cans (-70) 2:32.35 1983
100 medley Elias Persson (-02) 1:05.13 2016-10-16 Örebro
200 medley Elias Persson (-02) 2:21.57 2016-11-13 Eskilstuna
400 medley Elias Persson (-02) 5:18.75 2016-11-12 Eskilstuna

 

Klass C (11-12 år) Namn Tid Var/När
50 bröst Elias Persson (-02) 36.27 2014-12-07 Filipstad
100 bröst Elias Persson (-02) 1:20.52 2014-11-08 Västerås
200 bröst Joacim Cans (-70) 2:58.00 1982
50 fritt Elias Persson (-02) 30.02 2014-12-07 Filipstad
100 fritt Joacim Cans (-70) 1:06.20 1982
200 fritt Joacim Cans (-70) 2:23.40 1982
400 fritt Joacim Cans (-70) 5:00.68 1982
800 fritt Elias Persson (-02) 12:04.89 2014-10-11 Falun
1500 fritt Elias Persson (-02) 22:33.77 2014-10-11 Falun
50 rygg Elias Persson (-02) 36.55 2014-12-07 Filipstad
100 rygg Martin Bladh (-85) 1:17.55 1997
200 rygg Elias Persson (-02) 2:57.72 2014-09-06 Borlänge
50 fjäril Elias Persson (-02) 32.51 2014-12-07 Filipstad
100 fjäril Eric Persson (-04) 1:16.03 2016-11-26 Sandviken
100 medley Elias Persson (-02) 1:16.07 2014-10-04 Gävle
200 medley Joacim Cans (-70) 2:48.99 1982
400 medley Elias Persson (-02) 6:30.13 2014-09-06 Borlänge

 

Klass D (Upp till 10 år) Namn Tid Var/När
50 bröst Elias Persson (-02) 48.21 2012-12-09 Hofors
100 bröst Joacim Cans (-70) 1:46.40 1980
50 fritt Joacim Cans (-70) 36.60 1980
100 fritt Joacim Cans (-70) 1:23.94 1980
50 rygg Anders Nöjd (-70) 43.40 1980
100 rygg Edvin Persson (-99) 1:43.77 2009-11-22 Mora
50 fjäril Eric Persson (-04) 46.22 2014-10-19 Avesta
100 medley Eric Persson (-04) 1:35.82 2014-11-23 Ludvika
Uppdaterad: 2017-10-16 23:41
Skribent: Anders Sisell

Postadress:
SS Mora - Simidrott
Box 229
79224 Mora

Besöksadress:
Skepphusvägen 4
79231 Mora

Kontakt:
Tel: 0250-16621
E-post: This is a mailto link

Se all info