UDM 2009 Resultat Totalt 
 
  Tävling  UDM 2009    Utskriftsdatum  03 maj 2009   
  Tävlingsort  Mora    Tävlingsledare  Roger Johansen   
  Arrangör  Simsällskapet Mora    Tävlingssekreterare Torbjörn Näs & Pia Östling  
 
 
Gren 1, 200m Medley Flickor A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap    35.80  1:20.05  2:11.65    2:50.71   
Julia Sahlin  1994  Falu Simsällskap    38.99  1:23.17  2:13.99    2:52.11   
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap    45.06  1:30.26  2:21.59    3:02.54   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Pojkar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    34.14  1:15.24  1:59.26    2:35.62   
Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    35.13  1:16.23  2:05.18    2:41.70   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    35.39  1:20.31  2:07.37    2:43.95   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    36.87  1:22.34  2:13.55    2:52.97   
Tim Nykvist  1994  Borlänge Simsällskap    38.33  1:24.04  2:15.71    2:55.77   
Lukas Björnbom  1994  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Flickor B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nadja Lagerström  1996  Borlänge Simsällskap    35.35        1:18.25   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    37.09        1:18.72   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    38.54        1:20.42   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    38.36        1:23.01   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    41.27        1:26.12   
Emma Back  1995  Leksands Simförening    40.50        1:27.76   
Kristin Jansson-Gärdeman  1995  Ludvika Simsällskap    42.22        1:28.47   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    41.44        1:29.61   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    44.79        1:30.32   
10  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    42.02        1:30.86   
11  Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    45.99        1:35.35   
12  Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap    45.87        1:37.24   
13  Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora    46.82        1:38.63   
14  Sofia Chalikia  1996  Ludvika Simsällskap    50.52        1:50.95   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Pojkar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Alfredsson  1995  Falu Simsällskap    34.21        1:15.20   
Jesper Andersson  1995  Falu Simsällskap    37.48        1:22.32   
Patrik Lundman  1996  Leksands Simförening    40.95        1:27.08   
Hugo Zedendahl  1995  Simsällskapet Mora    42.64        1:30.98   
Gustaf Knutsson  1995  Leksands Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Flickor C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Lederud  1997  Falu Simsällskap    43.64        1:34.11   
Emelie Wallen  1997  Hedemora Simsällskap    45.95        1:40.42   
Lovisa Spjotgard  1998  Simsällskapet Mora    49.28        1:44.87   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    50.20        1:46.37   
Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    50.86        1:49.71   
Kajsa Back  1997  Leksands Simförening    50.44        1:50.10   
Linn Uhlas-Backlund  1998  Simsällskapet Mora    52.45        1:50.48   
Natalie Lassar  1998  Simsällskapet Mora    57.30        2:03.73   
Sanna Halvarsson  1998  Orsa IF Simklubb    57.79        2:04.96   
10  Jonna Rustas  1999  Simsällskapet Mora    1:03.81        2:21.82   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Pojkar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ted Nykvist  1997  Borlänge Simsällskap    43.97        1:31.57   
Zakarias Ström  1997  Falu Simsällskap    43.23        1:31.90   
Samuel Ström  1997  Falu Simsällskap    45.13        1:37.60   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    50.27        1:42.72   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    48.73        1:43.42   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    52.11        1:55.90   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    1:04.71        2:07.16   
Dennis Mårten-Lång  1999  Simsällskapet Mora    59.44        2:08.59   
Carl Lemon  1998  Leksands Simförening    1:00.20        2:15.16   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap    37.42        1:22.83   
Cecilia Jönsson  1994  Simsällskapet Mora    45.27        1:41.69   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    46.54        1:44.96   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    33.20        1:11.56   
Jesper Stam  1994  Falu Simsällskap    33.44        1:15.05   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    35.62        1:19.46   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    38.49        1:24.89   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Flickor B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nadja Lagerström  1996  Borlänge Simsällskap    37.73        1:18.25   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    40.03        1:21.60   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    41.33        1:23.19   
Angelica Holén  1995  Simsällskapet Mora    43.42        1:29.39   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    46.40        1:30.64   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    44.42        1:31.50   
Kristin Jansson-Gärdeman  1995  Ludvika Simsällskap    47.08        1:34.81   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    45.94        1:36.05   
Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap    47.29        1:37.93   
10  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    49.64        1:39.11   
11  Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora    49.23        1:42.44   
12  Sofia Chalikia  1996  Ludvika Simsällskap    50.87        1:46.41   
Emma Back  1995  Leksands Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Pojkar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Andersson  1995  Falu Simsällskap    37.61        1:17.82   
Martin Alfredsson  1995  Falu Simsällskap    40.69        1:22.44   
Hugo Zedendahl  1995  Simsällskapet Mora    43.74        1:30.37   
Alvin Zedendahl  1996  Simsällskapet Mora    1:07.59        2:19.61   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Flickor C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Lederud  1997  Falu Simsällskap            31.74   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            34.79   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora            36.35   
Emelie Wallen  1997  Hedemora Simsällskap            38.12   
Linn Uhlas-Backlund  1998  Simsällskapet Mora            38.56   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap            39.20   
Kajsa Back  1997  Leksands Simförening            39.94   
Lovisa Spjotgard  1998  Simsällskapet Mora            40.00   
Emma Hjärtedal  1997  Ludvika Simsällskap            42.17   
10  Stefanie Nilsson  1998  Orsa IF Simklubb            44.14   
11  Natalie Lassar  1998  Simsällskapet Mora            44.25   
12  Jonna Rustas  1999  Simsällskapet Mora            50.15   
13  Sanna Halvarsson  1998  Orsa IF Simklubb            50.45   
14  Ida Hugerth  1999  Simsällskapet Mora            59.95   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Pojkar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Ström  1997  Falu Simsällskap            30.99   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            32.45   
Zakarias Ström  1997  Falu Simsällskap            33.50   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            34.84   
Ted Nykvist  1997  Borlänge Simsällskap            38.35   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            38.41   
Dennis Mårten-Lång  1999  Simsällskapet Mora            45.30   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            47.49   
Carl Lemon  1998  Leksands Simförening            51.26   
10  Filip Melin  1999  Simsällskapet Mora            57.62   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Flickor A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap    31.42        1:06.11   
Julia Sahlin  1994  Falu Simsällskap    34.22        1:10.50   
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap    35.85        1:14.90   
Cecilia Jönsson  1994  Simsällskapet Mora    36.88        1:18.42   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    42.43        1:30.64   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Pojkar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    29.75        1:02.04   
Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    30.22        1:02.37   
Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap    30.31        1:03.95   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    30.75        1:04.57   
Jesper Stam  1994  Falu Simsällskap    32.30        1:07.96   
Tim Nykvist  1994  Borlänge Simsällskap    31.86        1:08.18   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    32.75        1:08.25   
Lukas Björnbom  1994  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Flickor B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    30.71        1:05.33   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    33.47        1:11.65   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    35.86        1:13.82   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    34.96        1:14.80   
Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    36.58        1:16.28   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    38.28        1:17.42   
Kristin Jansson-Gärdeman  1995  Ludvika Simsällskap    37.50        1:17.56   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    37.69        1:19.08   
Emma Back  1995  Leksands Simförening    37.67        1:19.34   
10  Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap    39.49        1:22.40   
11  Angelica Holén  1995  Simsällskapet Mora    39.22        1:22.96   
12  Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora    40.29        1:23.04   
13  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    39.49        1:23.72   
14  Sofia Chalikia  1996  Ludvika Simsällskap    41.10        1:28.47   
Josefin Andersson  1995  Leksands Simförening            DNS   
Nadja Lagerström  1996  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Pojkar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Alfredsson  1995  Falu Simsällskap    33.39        1:08.64   
Jesper Andersson  1995  Falu Simsällskap    35.07        1:12.79   
Patrik Lundman  1996  Leksands Simförening    36.15        1:15.77   
Hugo Zedendahl  1995  Simsällskapet Mora    36.41        1:17.80   
Gustaf Knutsson  1995  Leksands Simförening    37.93        1:18.82   
Viktor Berg  1995  Simsällskapet Mora    43.15        1:34.26   
Alvin Zedendahl  1996  Simsällskapet Mora    56.62        2:02.56   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Flickor C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Lederud  1997  Falu Simsällskap    39.58        1:23.43   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    45.69        1:36.12   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    45.18        1:37.65   
Emelie Wallen  1997  Hedemora Simsällskap    48.71        1:38.25   
Linn Uhlas-Backlund  1998  Simsällskapet Mora    49.92        1:40.18   
Lovisa Spjotgard  1998  Simsällskapet Mora    50.56        1:41.01   
Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    49.76        1:43.68   
Emma Hjärtedal  1997  Ludvika Simsällskap    51.10        1:48.21   
Jonna Rustas  1999  Simsällskapet Mora    1:11.70        2:21.99   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Pojkar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Ström  1997  Falu Simsällskap    38.33        1:22.08   
Zakarias Ström  1997  Falu Simsällskap    39.56        1:22.11   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    39.57        1:25.68   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    42.64        1:29.11   
Ted Nykvist  1997  Borlänge Simsällskap    44.69        1:30.91   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    1:01.87        1:57.16   
Dennis Mårten-Lång  1999  Simsällskapet Mora    59.48        1:57.98   
                     
 
Gren 19, 4X50m Frisim Flickor14-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  1994  Falu Simsällskap            2:06.11   
  Paulina Hedin  1993      30.48        30.48   
  Felicia Hedman  1995      29.85        1:00.33   
  Ebba Lederud  1997      33.61        1:33.94   
  Hanna Fransman  1995      32.17        2:06.11   
                     
Lag 1 Dam  1994  Ludvika Simsällskap            2:20.11   
  Johanna Nässlander  1995      34.56        34.56   
  Kristin Jansson-Gärdeman  1995      35.18        1:09.74   
  Linnea Lindén  1995      36.82        1:46.56   
  Matilda Lundberg  1995      33.55        2:20.11   
                     
SS Mora  1995  Simsällskapet Mora            2:32.40   
  Teres Steen  1993      39.90        39.90   
  Ella Östling  1997      39.63        1:19.53   
  Angelica Holén  1995      37.64        1:57.17   
  Cecilia Jönsson  1994      35.23        2:32.40   
                     
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim Pojkar 14-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  1994  Falu Simsällskap            1:58.75   
  Daniel Solölid  1994      29.47        29.47   
  Jesper Stam  1994      28.79        58.26   
  Martin Alfredsson  1995      29.19        1:27.45   
  Samuel Ström  1997      31.30        1:58.75   
                     
Borlänge SS Herr Lag 1  1993  Borlänge Simsällskap            DSQ   
  Robert Bergvall  1993      28.63        28.63   
                     
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Pojkar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Ström  1997  Falu Simsällskap            35.17   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            38.97   
Zakarias Ström  1997  Falu Simsällskap            40.14   
Ted Nykvist  1997  Borlänge Simsällskap            41.36   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            41.98   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            DNS   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Flickor C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Lederud  1997  Falu Simsällskap            36.74   
Emelie Wallen  1997  Hedemora Simsällskap            43.36   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            43.63   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora            44.84   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap            46.03   
Linn Uhlas-Backlund  1998  Simsällskapet Mora            49.16   
Emma Hjärtedal  1997  Ludvika Simsällskap            51.43   
Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap            53.51   
                     
 
Gren 23, 200m Frisim Pojkar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Alfredsson  1995  Falu Simsällskap    36.56  1:18.92  1:59.97    2:36.12   
Jesper Andersson  1995  Falu Simsällskap    36.42  1:18.80  1:59.88    2:36.39   
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Flickor B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    34.59  1:12.68  1:50.74    2:27.71   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    34.32  1:12.40  1:51.01    2:28.32   
Nadja Lagerström  1996  Borlänge Simsällskap    34.09  1:12.56  1:52.46    2:32.42   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    36.40  1:16.22  1:57.72    2:37.40   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    38.40  1:20.41  2:04.25    2:46.16   
Kristin Jansson-Gärdeman  1995  Ludvika Simsällskap    40.31  1:25.54  2:09.90    2:51.77   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    40.13  1:24.05  2:10.79    2:53.27   
Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    39.83  1:26.02  2:12.15    2:53.41   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    40.95  1:29.66  2:17.48    3:01.97   
10  Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap    41.72  1:31.90  2:24.11    3:15.02   
11  Sofia Chalikia  1996  Ludvika Simsällskap    45.32  1:37.15  2:30.94    3:22.36   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap    36.31        1:14.54   
Jesper Stam  1994  Falu Simsällskap    37.34        1:15.69   
Tim Nykvist  1994  Borlänge Simsällskap    37.61        1:15.95   
Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    38.12        1:17.48   
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    38.64        1:19.40   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    39.66        1:20.84   
                     
 
Gren 26, 100m Ryggsim Flickor A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Asplund  1994  Falu Simsällskap    37.64        1:16.62   
Julia Sahlin  1994  Falu Simsällskap    40.14        1:21.77   
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap    44.15        1:29.36   
Cecilia Jönsson  1994  Simsällskapet Mora    43.18        1:29.52   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    52.64        1:49.80   
                     
 
Gren 27, 100m Frisim Pojkar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Ström  1997  Falu Simsällskap    34.67        1:12.68   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    35.74        1:13.96   
Zakarias Ström  1997  Falu Simsällskap    37.02        1:16.06   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    36.79        1:18.04   
Ted Nykvist  1997  Borlänge Simsällskap    40.67        1:25.70   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    44.18        1:36.57   
Dennis Mårten-Lång  1999  Simsällskapet Mora    50.25        1:39.62   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    51.61        1:44.00   
                     
 
Gren 28, 100m Frisim Flickor C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Lederud  1997  Falu Simsällskap    34.75        1:12.17   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    39.80        1:23.18   
Linn Uhlas-Backlund  1998  Simsällskapet Mora    40.11        1:25.39   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    40.43        1:27.70   
Emelie Wallen  1997  Hedemora Simsällskap    42.17        1:28.76   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    43.10        1:31.26   
Kajsa Back  1997  Leksands Simförening    43.81        1:34.54   
Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    45.33        1:37.46   
Emma Hjärtedal  1997  Ludvika Simsällskap    47.68        1:38.63   
10  Stefanie Nilsson  1998  Orsa IF Simklubb    49.85        1:42.12   
11  Natalie Lassar  1998  Simsällskapet Mora    48.69        1:42.95   
12  Jonna Rustas  1999  Simsällskapet Mora    52.61        1:56.39   
Lovisa Spjotgard  1998  Simsällskapet Mora            DNS   
                     
 
Gren 29, 100m Bröstsim Pojkar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Alfredsson  1995  Falu Simsällskap    43.66        1:32.99   
Patrik Lundman  1996  Leksands Simförening    46.35        1:38.89   
Jesper Andersson  1995  Falu Simsällskap    46.15        1:39.14   
Gustaf Knutsson  1995  Leksands Simförening    47.39        1:39.88   
Viktor Berg  1995  Simsällskapet Mora    52.72        1:54.92   
                     
 
Gren 30, 100m Bröstsim Flickor B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    41.94        1:28.79   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    43.15        1:29.84   
Nadja Lagerström  1996  Borlänge Simsällskap    44.64        1:34.25   
Emma Back  1995  Leksands Simförening    45.12        1:35.86   
Angelica Holén  1995  Simsällskapet Mora    46.22        1:36.98   
Kristin Jansson-Gärdeman  1995  Ludvika Simsällskap    45.68        1:37.30   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    47.63        1:37.94   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    47.23        1:40.31   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    51.30        1:46.00   
10  Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap    53.67        1:51.48   
Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 31, 200m Frisim Pojkar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    32.09  1:07.75  1:43.62    2:17.19   
Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    32.32  1:07.75  1:43.85    2:18.49   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    32.29  1:08.47  1:45.45    2:21.40   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    35.02  1:14.79  1:54.96    2:33.75   
Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap    35.43  1:14.43  1:56.67    2:34.24   
Lukas Björnbom  1994  Borlänge Simsällskap    34.91  1:15.72  1:58.81    2:34.37   
                     
 
Gren 32, 200m Frisim Flickor A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap    32.94  1:09.47  1:47.74    2:25.18   
Julia Sahlin  1994  Falu Simsällskap    34.82  1:12.98  1:52.08    2:29.11   
Emma Asplund  1994  Falu Simsällskap    34.50  1:12.91  1:51.70    2:29.21   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    43.44  1:35.90  2:27.93    3:18.46   
                     
 
Gren 33, 50m Ryggsim Pojkar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            36.95   
Samuel Ström  1997  Falu Simsällskap            40.01   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            41.85   
Zakarias Ström  1997  Falu Simsällskap            42.08   
Ted Nykvist  1997  Borlänge Simsällskap            45.83   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            51.84   
Dennis Mårten-Lång  1999  Simsällskapet Mora            53.05   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            53.55   
                     
 
Gren 34, 50m Ryggsim Flickor C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Lederud  1997  Falu Simsällskap            38.79   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            42.21   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora            43.81   
Linn Uhlas-Backlund  1998  Simsällskapet Mora            46.64   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap            47.51   
Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap            48.12   
Kajsa Back  1997  Leksands Simförening            50.14   
Lovisa Spjotgard  1998  Simsällskapet Mora            51.51   
Emma Hjärtedal  1997  Ludvika Simsällskap            51.65   
10  Natalie Lassar  1998  Simsällskapet Mora            52.34   
11  Stefanie Nilsson  1998  Orsa IF Simklubb            55.03   
12  Jonna Rustas  1999  Simsällskapet Mora            59.40   
                     
 
Gren 35, 50m Fjärilsim Pojkar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Alfredsson  1995  Falu Simsällskap            35.66   
Patrik Lundman  1996  Leksands Simförening            40.51   
Jesper Andersson  1995  Falu Simsällskap            40.52   
                     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Flickor B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap            35.26   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap            37.46   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap            37.83   
Nadja Lagerström  1996  Borlänge Simsällskap            38.40   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap            40.75   
Kristin Jansson-Gärdeman  1995  Ludvika Simsällskap            41.79   
Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap            43.32   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap            43.90   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap            45.19   
10  Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora            47.30   
11  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap            47.72   
12  Sofia Chalikia  1996  Ludvika Simsällskap            47.89   
13  Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap            51.95   
                     
 
Gren 37, 100m Bröstsim Pojkar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Stam  1994  Falu Simsällskap    36.53        1:19.08   
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    38.12        1:20.70   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    37.40        1:21.58   
Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap    40.79        1:25.31   
Tim Nykvist  1994  Borlänge Simsällskap    39.26        1:25.86   
Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    41.21        1:29.73   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    43.91        1:32.26   
                     
 
Gren 38, 100m Bröstsim Flickor A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap    43.42        1:31.81   
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap    44.23        1:32.63   
                     
 
Gren 40, 4X50m Frisim Flickor 13&y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Damer Lag3  1996  Borlänge Simsällskap            2:26.53   
  Nadja Lagerström  1996      32.46        32.46   
  Linnea Sandberg  1996      34.82        1:07.28   
  Klara Johansson  1997      37.38        1:44.66   
  Emma Abrahamsson  1997      41.87        2:26.53   
                     
SS Mora C Tjejer 1  1997  Simsällskapet Mora            2:36.86   
  Elin Lindberg  1996      39.76        39.76   
  Linn Uhlas-Backlund  1998      38.60        1:18.36   
  Lovisa Spjotgard  1998      41.40        1:59.76   
  Ella Östling  1997      37.10        2:36.86   
                     
Lag 2 Dam  1996  Ludvika Simsällskap            2:37.19   
  Majken Boyle  1996      35.95        35.95   
  Emma Hjärtedal  1997      43.38        1:19.33   
  Sofia Chalikia  1996      44.70        2:04.03   
  Johanna Hellsing  1996      33.16        2:37.19   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.02 
Licensierad till: Simsällskapet Mora