Deltagarlista UDM 2009 
 
  Tävling  UDM 2009    Utskriftsdatum  01 maj 2009   
  Tävlingsort  Mora    Utskriftstid  17:48   
  Arrangör  Simsällskapet Mora         
 
 
Gren 1, 200m Medley Flickor A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
13  Asplund Emma  1994  FALUN  AH2294  25 m  2:41.22   
16  Hedin Paulina  1993  FALUN  BI5693  25 m  2:47.39   
21  Sahlin Julia  1994  FALUN  BV1494  25 m  2:52.33   
18  Johansson Rebecca  1994  FALUN  AM1494  25 m  2:54.23   
15  Gommel Sara  1993  FALUN  BE5893  25 m  3:00.16   
35  Accord Natalie  1994  LUDVIKA SS  AM5694  25 m  3:06.57   
53  Jönsson Cecilia  1994  SS MORA  BL3294  25 m  3:13.68   
 
Gren 2, 200m Medley Pojkar A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
40  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  2:34.22   
36  Bjelke Alexander  1994  LUDVIKA SS  AF3594  25 m  2:34.53   
72  Nykvist Tim  1994  BORLÄNGE  AF3194  25 m  2:43.35   
39  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  2:53.77   
79  Björnbom Lukas  1994  BORLÄNGE  AZ6394  25 m  2:58.07   
29  Collheim Joakim  1993  AVESTA SS  AS9793  25 m  2:58.42   
82  Bergvall Robert  1993  BORLÄNGE  AZ5993  25 m  2:35.30  EFT 
 
Gren 3, 100m Medley Flickor B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
14  Fransman Hanna  1995  FALUN  AO9695  25 m  1:17.94   
70  Lagerström Nadja  1996  BORLÄNGE  BC5296  25 m  1:19.19   
17  Hedman Felicia  1995  FALUN  BR6895  25 m  1:21.68   
37  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  1:23.01   
26  Säfström Louise  1995  FALUN  AO8895  25 m  1:24.87   
47  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  1:25.38   
48  Nässlander Johanna  1995  LUDVIKA SS  BO8895  25 m  1:28.71   
32  Sandberg Linnea  1996  BORLÄNGE  BD0896  25 m  1:31.65   
45  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  1:32.50   
10  41  Hellsing Johanna  1996  LUDVIKA SS  AB9296  25 m  1:35.10   
11  55  Lindberg Elin  1996  SS MORA  BM4296  25 m  1:39.90   
12  73  Boyle Majken  1996  LUDVIKA SS  BI8296  25 m  1:42.88   
13  74  Chalikia Sofia  1996  LUDVIKA SS  BO3896  25 m  1:52.48   
14  Bjelica Marina  1995  LEKSAND  BM0895  25 m     
15  Back Emma  1995  LEKSAND  BM4895  25 m     
 
Gren 4, 100m Medley Pojkar B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Alfredsson Martin  1995  FALUN  AJ0795  25 m  1:14.84   
12  Andersson Jesper  1995  FALUN  AH3995  25 m  1:22.77   
64  Zedendahl Hugo  1995  SS MORA  AY1195  25 m  1:32.64   
Lundman Patrik  1996  LEKSAND  AQ8996  25 m  1:36.57   
Knutsson Gustaf  1995  LEKSAND  AU2395  25 m     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Flickor C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
19  Lederud Ebba  1997  FALUN  AI6897  25 m  1:31.35   
28  Wallen Emelie  1997  HEDEMORA  AX6697  25 m  1:40.73   
60  Spjotgard Lovisa  1998  SS MORA  AQ7698  25 m  1:45.83   
30  Abrahamsson Emma  1997  BORLÄNGE  AT6297  25 m  1:47.88   
34  Ståhl Elice  1997  GRÄNGES SS  AX9297  25 m  1:48.60   
62  Uhlas-Backlund Linn  1998  SS MORA  AT4898  25 m  1:52.31   
59  Rustas Jonna  1999  SS MORA  AT7899  25 m     
54  Lassar Natalie  1998  SS MORA  AY4898  25 m     
Back Kajsa  1997  LEKSAND  AR4297  25 m     
10  85  Halvarsson Sanna  1998  ORSA IF    25 m    EFT 
 
Gren 6, 100m Bröstsim Pojkar C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
25  Ström Zakarias  1997  FALUN  AD0997  25 m  1:28.40   
71  Nykvist Ted  1997  BORLÄNGE  AC2797  25 m  1:30.47   
24  Ström Samuel  1997  FALUN  AD1997  25 m  1:36.45   
20  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  1:42.63   
44  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  1:47.72   
58  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  2:07.87   
57  Mårten-Lång Dennis  1999  SS MORA  AI8399  25 m  2:10.36   
50  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m     
49  Beronius Alexander  1997  SS MORA  AS9397  25 m     
10  Lemon Carl  1998  LEKSAND  AH7798  25 m     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
13  Asplund Emma  1994  FALUN  AH2294  25 m  1:09.67   
16  Hedin Paulina  1993  FALUN  BI5693  25 m  1:18.62   
53  Jönsson Cecilia  1994  SS MORA  BL3294  25 m  1:40.82   
61  Steen Teres  1993  SS MORA  CG6693  25 m  1:46.74   
35  Accord Natalie  1994  LUDVIKA SS  AM5694  25 m     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
40  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  1:09.35   
36  Bjelke Alexander  1994  LUDVIKA SS  AF3594  25 m  1:13.06   
23  Stam Jesper  1994  FALUN  AL8394  25 m  1:16.24   
29  Collheim Joakim  1993  AVESTA SS  AS9793  25 m  1:17.13   
39  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  1:23.36   
 
Gren 9, 100m Ryggsim Flickor B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
70  Lagerström Nadja  1996  BORLÄNGE  BC5296  25 m  1:18.11   
14  Fransman Hanna  1995  FALUN  AO9695  25 m  1:19.44   
47  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  1:25.44   
51  Holén Angelica  1995  SS MORA  BP4895  25 m  1:28.60   
26  Säfström Louise  1995  FALUN  AO8895  25 m  1:28.86   
48  Nässlander Johanna  1995  LUDVIKA SS  BO8895  25 m  1:31.65   
37  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  1:32.68   
Back Emma  1995  LEKSAND  BM4895  25 m  1:33.06   
73  Boyle Majken  1996  LUDVIKA SS  BI8296  25 m  1:37.34   
10  55  Lindberg Elin  1996  SS MORA  BM4296  25 m  1:38.49   
11  45  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  1:40.02   
12  41  Hellsing Johanna  1996  LUDVIKA SS  AB9296  25 m  1:50.85   
13  74  Chalikia Sofia  1996  LUDVIKA SS  BO3896  25 m     
14  32  Sandberg Linnea  1996  BORLÄNGE  BD0896  25 m     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Pojkar B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
12  Andersson Jesper  1995  FALUN  AH3995  25 m  1:15.89   
11  Alfredsson Martin  1995  FALUN  AJ0795  25 m  1:18.90   
64  Zedendahl Hugo  1995  SS MORA  AY1195  25 m  1:29.39   
63  Zedendahl Alvin  1996  SS MORA  AV2396  25 m     
 
Gren 11, 50m Frisim Flickor C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
19  Lederud Ebba  1997  FALUN  AI6897  25 m  31.46   
33  Sjöblom Olivia  1997  GRÄNGES SS  AX0497  25 m  34.55   
31  Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  36.46   
65  Östling Ella  1997  SS MORA  BC7497  25 m  37.94   
60  Spjotgard Lovisa  1998  SS MORA  AQ7698  25 m  38.97   
28  Wallen Emelie  1997  HEDEMORA  AX6697  25 m  39.41   
30  Abrahamsson Emma  1997  BORLÄNGE  AT6297  25 m  39.44   
27  Hammarbring Viktoria  1997  HEDEMORA  AW7497  25 m  39.47   
62  Uhlas-Backlund Linn  1998  SS MORA  AT4898  25 m  39.53   
10  Back Kajsa  1997  LEKSAND  AR4297  25 m  40.28   
11  54  Lassar Natalie  1998  SS MORA  AY4898  25 m  44.79   
12  75  Hjärtedal Emma  1997  LUDVIKA SS  BC4497  25 m  45.57   
13  59  Rustas Jonna  1999  SS MORA  AT7899  25 m     
14  52  Hugerth Ida  1999  SS MORA  AT8899  25 m     
15  84  Nilsson Stefanie  1998  ORSA IF  AL1498  25 m  45.47  EFT 
16  85  Halvarsson Sanna  1998  ORSA IF    25 m    EFT 
 
Gren 12, 50m Frisim Pojkar C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
24  Ström Samuel  1997  FALUN  AD1997  25 m  30.98   
25  Ström Zakarias  1997  FALUN  AD0997  25 m  32.78   
20  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  33.53   
44  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  34.87   
71  Nykvist Ted  1997  BORLÄNGE  AC2797  25 m  36.95   
50  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  38.90   
57  Mårten-Lång Dennis  1999  SS MORA  AI8399  25 m  44.57   
58  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  45.32   
Lemon Carl  1998  LEKSAND  AH7798  25 m  51.72   
10  49  Beronius Alexander  1997  SS MORA  AS9397  25 m  58.54   
11  56  Melin Filip  1999  SS MORA  AI7399  25 m  1:07.82   
 
Gren 13, 100m Frisim Flickor A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
13  Asplund Emma  1994  FALUN  AH2294  25 m  1:04.27   
16  Hedin Paulina  1993  FALUN  BI5693  25 m  1:06.22   
18  Johansson Rebecca  1994  FALUN  AM1494  25 m  1:09.40   
21  Sahlin Julia  1994  FALUN  BV1494  25 m  1:10.00   
35  Accord Natalie  1994  LUDVIKA SS  AM5694  25 m  1:11.99   
15  Gommel Sara  1993  FALUN  BE5893  25 m  1:13.06   
53  Jönsson Cecilia  1994  SS MORA  BL3294  25 m  1:17.44   
61  Steen Teres  1993  SS MORA  CG6693  25 m  1:25.78   
 
Gren 14, 100m Frisim Pojkar A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
40  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  1:00.36   
36  Bjelke Alexander  1994  LUDVIKA SS  AF3594  25 m  1:00.67   
22  Solölid Daniel  1994  FALUN  AM9994  25 m  1:02.82   
29  Collheim Joakim  1993  AVESTA SS  AS9793  25 m  1:03.42   
23  Stam Jesper  1994  FALUN  AL8394  25 m  1:03.93   
72  Nykvist Tim  1994  BORLÄNGE  AF3194  25 m  1:05.52   
39  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  1:05.78   
79  Björnbom Lukas  1994  BORLÄNGE  AZ6394  25 m  1:08.16   
82  Bergvall Robert  1993  BORLÄNGE  AZ5993  25 m  59.99  EFT 
 
Gren 15, 100m Frisim Flickor B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
17  Hedman Felicia  1995  FALUN  BR6895  25 m  1:06.96   
14  Fransman Hanna  1995  FALUN  AO9695  25 m  1:09.30   
70  Lagerström Nadja  1996  BORLÄNGE  BC5296  25 m  1:10.84   
47  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  1:13.18   
37  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  1:14.12   
32  Sandberg Linnea  1996  BORLÄNGE  BD0896  25 m  1:14.75   
48  Nässlander Johanna  1995  LUDVIKA SS  BO8895  25 m  1:16.45   
26  Säfström Louise  1995  FALUN  AO8895  25 m  1:16.69   
Back Emma  1995  LEKSAND  BM4895  25 m  1:18.81   
10  41  Hellsing Johanna  1996  LUDVIKA SS  AB9296  25 m  1:18.96   
11  45  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  1:21.55   
12  51  Holén Angelica  1995  SS MORA  BP4895  25 m  1:21.96   
13  55  Lindberg Elin  1996  SS MORA  BM4296  25 m  1:24.98   
14  73  Boyle Majken  1996  LUDVIKA SS  BI8296  25 m  1:25.93   
15  74  Chalikia Sofia  1996  LUDVIKA SS  BO3896  25 m  1:28.96   
16  Andersson Josefin  1995  LEKSAND    25 m     
17  Brolin Alexandra Lindgren  1996  LEKSAND    25 m     
18  Bjelica Marina  1995  LEKSAND  BM0895  25 m     
 
Gren 16, 100m Frisim Pojkar B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Alfredsson Martin  1995  FALUN  AJ0795  25 m  1:08.05   
12  Andersson Jesper  1995  FALUN  AH3995  25 m  1:11.11   
Lundman Patrik  1996  LEKSAND  AQ8996  25 m  1:14.03   
64  Zedendahl Hugo  1995  SS MORA  AY1195  25 m  1:22.64   
63  Zedendahl Alvin  1996  SS MORA  AV2396  25 m  2:20.37   
Knutsson Gustaf  1995  LEKSAND  AU2395  25 m     
81  Berg Viktor  1995  SS MORA  AY2195  25 m    EFT 
 
Gren 17, 100m Medley Flickor C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
19  Lederud Ebba  1997  FALUN  AI6897  25 m  1:19.53   
33  Sjöblom Olivia  1997  GRÄNGES SS  AX0497  25 m  1:28.93   
31  Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  1:34.01   
65  Östling Ella  1997  SS MORA  BC7497  25 m  1:38.25   
30  Abrahamsson Emma  1997  BORLÄNGE  AT6297  25 m  1:38.58   
28  Wallen Emelie  1997  HEDEMORA  AX6697  25 m  1:39.15   
62  Uhlas-Backlund Linn  1998  SS MORA  AT4898  25 m  1:39.45   
27  Hammarbring Viktoria  1997  HEDEMORA  AW7497  25 m  1:42.31   
60  Spjotgard Lovisa  1998  SS MORA  AQ7698  25 m  1:44.77   
10  75  Hjärtedal Emma  1997  LUDVIKA SS  BC4497  25 m  1:52.68   
11  59  Rustas Jonna  1999  SS MORA  AT7899  25 m     
12  54  Lassar Natalie  1998  SS MORA  AY4898  25 m     
13  34  Ståhl Elice  1997  GRÄNGES SS  AX9297  25 m     
 
Gren 18, 100m Medley Pojkar C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
25  Ström Zakarias  1997  FALUN  AD0997  25 m  1:19.45   
24  Ström Samuel  1997  FALUN  AD1997  25 m  1:20.72   
20  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  1:24.77   
71  Nykvist Ted  1997  BORLÄNGE  AC2797  25 m  1:26.14   
44  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  1:30.22   
58  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  2:05.93   
57  Mårten-Lång Dennis  1999  SS MORA  AI8399  25 m     
 
Gren 19, 4X50m Frisim Flickor14-16 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Falu Simsällskap Lag 1  1994  FALUN    25 m  1:56.22   
10  Falu Simsällskap Lag 2  1994  FALUN    25 m  2:04.83   
78  Lag 2 Dam  1994  LUDVIKA SS    25 m  2:18.00   
76  Lag 1 Dam  1994  LUDVIKA SS    25 m  2:20.00   
66  SS Mora  1995  SS MORA    25 m  2:26.86   
 
Gren 20, 4X50m Frisim Pojkar 14-16 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Falu Simsällskap Lag 1  1994  FALUN    25 m  2:07.00   
77  Lag 1 Herr  1994  LUDVIKA SS    25 m  2:12.00   
83  Borlänge SS Herr Lag 1  1993  BORLÄNGE    25 m  2:02.00  EFT 
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Pojkar C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
24  Ström Samuel  1997  FALUN  AD1997  25 m  34.30   
25  Ström Zakarias  1997  FALUN  AD0997  25 m  36.23   
20  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  38.36   
71  Nykvist Ted  1997  BORLÄNGE  AC2797  25 m  40.39   
44  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  41.76   
58  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Flickor C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
19  Lederud Ebba  1997  FALUN  AI6897  25 m  36.53   
31  Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  42.11   
28  Wallen Emelie  1997  HEDEMORA  AX6697  25 m  43.48   
65  Östling Ella  1997  SS MORA  BC7497  25 m  45.07   
30  Abrahamsson Emma  1997  BORLÄNGE  AT6297  25 m  46.94   
60  Spjotgard Lovisa  1998  SS MORA  AQ7698  25 m  48.67   
62  Uhlas-Backlund Linn  1998  SS MORA  AT4898  25 m  51.18   
27  Hammarbring Viktoria  1997  HEDEMORA  AW7497  25 m  52.96   
34  Ståhl Elice  1997  GRÄNGES SS  AX9297  25 m  53.48   
10  75  Hjärtedal Emma  1997  LUDVIKA SS  BC4497  25 m  53.64   
 
Gren 23, 200m Frisim Pojkar B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
12  Andersson Jesper  1995  FALUN  AH3995  25 m  2:36.09   
11  Alfredsson Martin  1995  FALUN  AJ0795  25 m  2:36.95   
64  Zedendahl Hugo  1995  SS MORA  AY1195  25 m  3:58.73   
 
Gren 24, 200m Frisim Flickor B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
14  Fransman Hanna  1995  FALUN  AO9695  25 m  2:31.97   
17  Hedman Felicia  1995  FALUN  BR6895  25 m  2:32.58   
70  Lagerström Nadja  1996  BORLÄNGE  BC5296  25 m  2:33.82   
47  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  2:45.85   
48  Nässlander Johanna  1995  LUDVIKA SS  BO8895  25 m  2:45.88   
26  Säfström Louise  1995  FALUN  AO8895  25 m  2:51.43   
37  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  2:52.69   
32  Sandberg Linnea  1996  BORLÄNGE  BD0896  25 m  2:56.90   
41  Hellsing Johanna  1996  LUDVIKA SS  AB9296  25 m  3:02.74   
10  74  Chalikia Sofia  1996  LUDVIKA SS  BO3896  25 m     
11  73  Boyle Majken  1996  LUDVIKA SS  BI8296  25 m     
12  45  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
40  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  1:10.46   
22  Solölid Daniel  1994  FALUN  AM9994  25 m  1:13.60   
72  Nykvist Tim  1994  BORLÄNGE  AF3194  25 m  1:13.72   
36  Bjelke Alexander  1994  LUDVIKA SS  AF3594  25 m  1:16.27   
23  Stam Jesper  1994  FALUN  AL8394  25 m  1:16.70   
39  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  1:19.42   
82  Bergvall Robert  1993  BORLÄNGE  AZ5993  25 m  1:14.25  EFT 
 
Gren 26, 100m Ryggsim Flickor A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
13  Asplund Emma  1994  FALUN  AH2294  25 m  1:13.73   
18  Johansson Rebecca  1994  FALUN  AM1494  25 m  1:16.88   
21  Sahlin Julia  1994  FALUN  BV1494  25 m  1:20.97   
15  Gommel Sara  1993  FALUN  BE5893  25 m  1:24.80   
53  Jönsson Cecilia  1994  SS MORA  BL3294  25 m  1:27.76   
35  Accord Natalie  1994  LUDVIKA SS  AM5694  25 m  1:30.77   
61  Steen Teres  1993  SS MORA  CG6693  25 m  1:43.21   
 
Gren 27, 100m Frisim Pojkar C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
24  Ström Samuel  1997  FALUN  AD1997  25 m  1:08.57   
25  Ström Zakarias  1997  FALUN  AD0997  25 m  1:10.10   
20  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  1:12.02   
44  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  1:17.46   
71  Nykvist Ted  1997  BORLÄNGE  AC2797  25 m  1:22.72   
50  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:31.89   
58  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  1:44.20   
57  Mårten-Lång Dennis  1999  SS MORA  AI8399  25 m  1:44.60   
49  Beronius Alexander  1997  SS MORA  AS9397  25 m     
 
Gren 28, 100m Frisim Flickor C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
19  Lederud Ebba  1997  FALUN  AI6897  25 m  1:10.08   
33  Sjöblom Olivia  1997  GRÄNGES SS  AX0497  25 m  1:16.01   
65  Östling Ella  1997  SS MORA  BC7497  25 m  1:24.27   
31  Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  1:25.41   
30  Abrahamsson Emma  1997  BORLÄNGE  AT6297  25 m  1:27.34   
62  Uhlas-Backlund Linn  1998  SS MORA  AT4898  25 m  1:28.28   
60  Spjotgard Lovisa  1998  SS MORA  AQ7698  25 m  1:29.42   
28  Wallen Emelie  1997  HEDEMORA  AX6697  25 m  1:29.42   
27  Hammarbring Viktoria  1997  HEDEMORA  AW7497  25 m  1:29.44   
10  Back Kajsa  1997  LEKSAND  AR4297  25 m  1:38.95   
11  75  Hjärtedal Emma  1997  LUDVIKA SS  BC4497  25 m  1:41.76   
12  34  Ståhl Elice  1997  GRÄNGES SS  AX9297  25 m  1:42.48   
13  54  Lassar Natalie  1998  SS MORA  AY4898  25 m  1:43.70   
14  59  Rustas Jonna  1999  SS MORA  AT7899  25 m     
15  84  Nilsson Stefanie  1998  ORSA IF  AL1498  25 m    EFT 
 
Gren 29, 100m Bröstsim Pojkar B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Alfredsson Martin  1995  FALUN  AJ0795  25 m  1:23.61   
12  Andersson Jesper  1995  FALUN  AH3995  25 m  1:36.53   
64  Zedendahl Hugo  1995  SS MORA  AY1195  25 m  1:43.04   
Lundman Patrik  1996  LEKSAND  AQ8996  25 m  1:45.50   
63  Zedendahl Alvin  1996  SS MORA  AV2396  25 m  2:30.58   
Knutsson Gustaf  1995  LEKSAND  AU2395  25 m     
81  Berg Viktor  1995  SS MORA  AY2195  25 m    EFT 
 
Gren 30, 100m Bröstsim Flickor B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
26  Säfström Louise  1995  FALUN  AO8895  25 m  1:27.88   
14  Fransman Hanna  1995  FALUN  AO9695  25 m  1:30.33   
70  Lagerström Nadja  1996  BORLÄNGE  BC5296  25 m  1:31.35   
37  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  1:31.59   
51  Holén Angelica  1995  SS MORA  BP4895  25 m  1:36.67   
Back Emma  1995  LEKSAND  BM4895  25 m  1:37.82   
45  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  1:38.48   
47  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  1:39.52   
48  Nässlander Johanna  1995  LUDVIKA SS  BO8895  25 m  1:40.93   
10  41  Hellsing Johanna  1996  LUDVIKA SS  AB9296  25 m  1:47.55   
11  73  Boyle Majken  1996  LUDVIKA SS  BI8296  25 m  1:50.69   
12  55  Lindberg Elin  1996  SS MORA  BM4296  25 m  1:51.42   
13  Bjelica Marina  1995  LEKSAND  BM0895  25 m  1:57.36   
14  Brolin Alexandra Lindgren  1996  LEKSAND    25 m     
15  Andersson Josefin  1995  LEKSAND    25 m     
 
Gren 31, 200m Frisim Pojkar A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
36  Bjelke Alexander  1994  LUDVIKA SS  AF3594  25 m  2:16.45   
40  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  2:17.58   
29  Collheim Joakim  1993  AVESTA SS  AS9793  25 m  2:21.74   
22  Solölid Daniel  1994  FALUN  AM9994  25 m  2:23.61   
39  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  2:27.86   
79  Björnbom Lukas  1994  BORLÄNGE  AZ6394  25 m  2:34.49   
82  Bergvall Robert  1993  BORLÄNGE  AZ5993  25 m  2:16.95  EFT 
 
Gren 32, 200m Frisim Flickor A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
13  Asplund Emma  1994  FALUN  AH2294  25 m  2:22.15   
16  Hedin Paulina  1993  FALUN  BI5693  25 m  2:26.36   
21  Sahlin Julia  1994  FALUN  BV1494  25 m  2:29.24   
18  Johansson Rebecca  1994  FALUN  AM1494  25 m  2:33.00   
35  Accord Natalie  1994  LUDVIKA SS  AM5694  25 m  2:36.02   
53  Jönsson Cecilia  1994  SS MORA  BL3294  25 m  2:52.80   
61  Steen Teres  1993  SS MORA  CG6693  25 m  3:13.12   
 
Gren 33, 50m Ryggsim Pojkar C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
20  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  37.06   
24  Ström Samuel  1997  FALUN  AD1997  25 m  39.24   
25  Ström Zakarias  1997  FALUN  AD0997  25 m  41.51   
44  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  42.56   
71  Nykvist Ted  1997  BORLÄNGE  AC2797  25 m  45.29   
57  Mårten-Lång Dennis  1999  SS MORA  AI8399  25 m  51.54   
58  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  55.01   
49  Beronius Alexander  1997  SS MORA  AS9397  25 m  1:01.83   
50  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m     
 
Gren 34, 50m Ryggsim Flickor C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
19  Lederud Ebba  1997  FALUN  AI6897  25 m  38.38   
31  Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  40.97   
65  Östling Ella  1997  SS MORA  BC7497  25 m  41.93   
33  Sjöblom Olivia  1997  GRÄNGES SS  AX0497  25 m  43.73   
27  Hammarbring Viktoria  1997  HEDEMORA  AW7497  25 m  46.01   
62  Uhlas-Backlund Linn  1998  SS MORA  AT4898  25 m  47.45   
30  Abrahamsson Emma  1997  BORLÄNGE  AT6297  25 m  48.11   
34  Ståhl Elice  1997  GRÄNGES SS  AX9297  25 m  48.44   
Back Kajsa  1997  LEKSAND  AR4297  25 m  49.21   
10  60  Spjotgard Lovisa  1998  SS MORA  AQ7698  25 m  50.79   
11  75  Hjärtedal Emma  1997  LUDVIKA SS  BC4497  25 m  51.16   
12  54  Lassar Natalie  1998  SS MORA  AY4898  25 m  53.79   
13  59  Rustas Jonna  1999  SS MORA  AT7899  25 m     
14  85  Halvarsson Sanna  1998  ORSA IF    25 m    EFT 
15  84  Nilsson Stefanie  1998  ORSA IF  AL1498  25 m    EFT 
 
Gren 35, 50m Fjärilsim Pojkar B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Alfredsson Martin  1995  FALUN  AJ0795  25 m  34.17   
12  Andersson Jesper  1995  FALUN  AH3995  25 m  38.07   
Lundman Patrik  1996  LEKSAND  AQ8996  25 m     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Flickor B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
17  Hedman Felicia  1995  FALUN  BR6895  25 m  34.69   
70  Lagerström Nadja  1996  BORLÄNGE  BC5296  25 m  35.44   
14  Fransman Hanna  1995  FALUN  AO9695  25 m  36.57   
47  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  37.14   
37  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  37.90   
26  Säfström Louise  1995  FALUN  AO8895  25 m  40.67   
48  Nässlander Johanna  1995  LUDVIKA SS  BO8895  25 m  41.13   
45  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  41.34   
32  Sandberg Linnea  1996  BORLÄNGE  BD0896  25 m  41.77   
10  41  Hellsing Johanna  1996  LUDVIKA SS  AB9296  25 m  42.20   
11  74  Chalikia Sofia  1996  LUDVIKA SS  BO3896  25 m  46.02   
12  55  Lindberg Elin  1996  SS MORA  BM4296  25 m  47.27   
13  73  Boyle Majken  1996  LUDVIKA SS  BI8296  25 m  52.02   
 
Gren 37, 100m Bröstsim Pojkar A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
23  Stam Jesper  1994  FALUN  AL8394  25 m  1:11.95   
29  Collheim Joakim  1993  AVESTA SS  AS9793  25 m  1:19.99   
72  Nykvist Tim  1994  BORLÄNGE  AF3194  25 m  1:20.17   
36  Bjelke Alexander  1994  LUDVIKA SS  AF3594  25 m  1:21.17   
40  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  1:22.92   
22  Solölid Daniel  1994  FALUN  AM9994  25 m  1:25.60   
39  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  1:33.31   
82  Bergvall Robert  1993  BORLÄNGE  AZ5993  25 m  1:22.24  EFT 
 
Gren 38, 100m Bröstsim Flickor A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Johansson Rebecca  1994  FALUN  AM1494  25 m  1:26.66   
16  Hedin Paulina  1993  FALUN  BI5693  25 m  1:26.91   
35  Accord Natalie  1994  LUDVIKA SS  AM5694  25 m  1:29.90   
15  Gommel Sara  1993  FALUN  BE5893  25 m  1:31.44   
 
Gren 39, 4X50m Frisim Pojkar 13&y 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
68  SS Mora Killar  1996  SS MORA    25 m  3:04.50   
 
Gren 40, 4X50m Frisim Flickor 13&y 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
80  Damer Lag3  1996  BORLÄNGE    25 m  2:30.00   
67  SS Mora C Tjejer 1  1997  SS MORA    25 m  2:34.70   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.02 
Licensierad till: Simsällskapet Mora