Hoppa till sidans innehåll

Klubbmästare Herrar


Klubbmästare Herrar 2005-2013

 

Klass A (15 år och äldre) 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013
50 bröst         Tomas Wallin        
100 bröst     Gustav Kviele   Tomas Wallin       Andreas Gunnerås
200 bröst         Michael Jönsson Michael Jönsson      
50 fritt         Tomas Wallin        
100 fritt   Emil Holback Gustav Kviele Niklas Johansson Tomas Wallin Michael Jönsson Sven-Olof Rensberg    
200 fritt         Tomas Wallin        
50 rygg         Jonatan Kjellin Michael Jönsson Sven-Olof Rensberg Emil Holback  
100 rygg   Emil Holback Jonatan Kjellin Michael Jönsson Tomas Wallin        
200 rygg         Tomas Wallin        
50 fjäril         Tomas Wallin       Emil Holback
100 fjäril   Emil Holback Niklas Johansson Michael Jönsson Tomas Wallin        
200 medley   Emil Holback Michael Jönsson Niklas Johansson Tomas Wallin        

 

Klass B (13-14 år) 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013
50 bröst         Hugo Zedendahl Niklas Nilsson   Lukas Hill  
100 bröst Simon Wahlberg Simon Wahlberg Oskar Flink Sven-Olof Rensberg Sundell Hugo Zedendahl       Edvin Persson
200 bröst         Hugo Zedendahl Alvin Zedendahl   Lukas Hill  
50 fritt         Hugo Zedendahl     Lukas Hill  
100 fritt Tomas Wallin Niklas Johansson Oskar Flink Sven-Olof Rensberg Sundell Hugo Zedendahl Alvin Zedendahl   Lukas Hill Lukas Hill
200 fritt         Hugo Zedendahl       Lukas Hill
50 rygg         Hugo Zedendahl Alvin Zedendahl   Lukas Hill Lukas Hill
100 rygg Tomas Wallin Niklas Johansson Oskar Flink   Hugo Zedendahl     Lukas Hill  
200 rygg         Hugo Zedendahl     Lukas Hill  
50 fjäril         Hugo Zedendahl       Edvin Persson
100 fjäril   Niklas Johansson     Hugo Zedendahl     Edvin Persson  
200 medley Michael Jönsson Niklas Johansson Oskar Flink         Lukas Hill  

 

Klass C (11-12 år) 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013
50 bröst           Lukas Hill Lukas Hill Ludvig Grudin  
100 bröst Oscar Flink Oscar Flink Viktor Berg Alexander Beronius   Lukas Hill Lukas Hill Ludvig Grudin Elias Persson
50 fritt           Edvin Persson Lukas Hill Thomas Howard  
100 fritt Oscar Flink Oscar Flink Hugo Zedendahl     Lukas Hill Lukas Hill Isak Hansson Elias Persson
50 rygg           Dennis Mårten-Lång Lukas Hill Isak Hansson Elias Persson
100 rygg Oscar Flink         Edvin Persson Lukas Hill    
50 fjäril           Edvin Persson Edvin Persson   Elias Persson
100 fjäril           Edvin Persson Edvin Persson    
100 medley Oscar Flink Oscar Flink       Edvin Persson Lukas Hill    

 

Klass D (Upp till 10 år) 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013
50 bröst Viktor Berg Rick Döss Gabriel Wallebom Lukas Hill Lukas Hill   Elias Persson    
100 bröst         Lukas Hill        
50 fritt Viktor Berg Rick Döss Gabriel Wallebom Lukas Hill Lukas Hill   Isak Hansson Elias Persson  
100 fritt         Lukas Hill     Elias Persson  
50 rygg       Dennis Mårten-Lång Edvin Persson     Elias Persson  
100 rygg         Edvin Persson   Isak Hansson    
50 fjäril         Edvin Persson        
100 medley         Lukas Hill     Elias Persson  
Uppdaterad: 19 NOV 2013 19:28 Skribent: Anders Sisell

Postadress:
SS Mora - Simidrott
Box 229
79224 Mora

Besöksadress:
Skepphusvägen 4
79231 Mora

Kontakt:
Tel: 025016621
E-post: This is a mailto link

Se all info